Skip to Content

Veselības aizsardzība, lietojot trauku līdzekli

Vai šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis ir kaitīgs, ja to norij?

Ja nejauši norijat šķidro trauku mazgājamo līdzekli, tas var radīt kairinājumu. Vislabāk ir uzreiz pēc norīšanas izdzert glāzi ūdens, lai atšķaidītu šķidro līdzekli. Neizraisiet vemšanu.

Jūs varat just tādus simptomus kā nemierīgs vēders, caureja un vemšana. Ja šie simptomi nepazūd vai kļūst spēcīgāki, sazinieties ar savu ģimenes ārstu un/vai saindēšanās informācijas centru vai nekavējoties dodieties uz tuvāko uzņemšanas nodaļu.

Kā rīkoties, ja šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis nonācis acīs

Šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis, kas nonācis acīs, ir nekavējoties jāizskalo ar pietiekamu ūdens daudzumu. Ja valkājat kontaktlēcas, nekavējoties tās izņemiet. Šķidrais līdzeklis var izraisīt kairinājumu un dedzinošu sajūtu, ja tas netiek izskalots no acs, un var novest pie neskaidras redzamības vai grūtībām koncentrēties. Ja simptomi nepāriet, mainās vai pasliktinās, meklējiet medicīnisko palīdzību.

Vai šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis ir indīgs, ja netiek noskalots?

Ja pēc mazgāšanas kārtīgi nenoskalojat traukus, uz tiem var palikt sakaltušas šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa atliekas.

Parasti šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis mazās devās nav indīgs. Līdz ar to, ja nožāvēsiet kārtīgi nenoskalotus traukus, jūs varat mazināt nepatīkamos simptomus, pēc apēšanas uzdzerot glāzi ūdens, lai vēl vairāk atšķaidītu līdzekli. Taču jebkāds šķidrā tīrīšanas līdzekļa daudzums jūsu organismā var izraisīt kairinājumu, vemšanu, caureju vai nemierīgu vēderu. Ja šie simptomi nepāriet vai pasliktinās, nekavējoties meklējiet medicīnisko palīdzību.

Šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa drošības ieteikumi

Lai samazinātu iespēju, ka trauku mazgājamais līdzeklis tiek norīts vai nonāk acīs, ievērojiet šos noderīgos drošības ieteikumus.

  • Vienmēr glabājiet šķidro trauku mazgājamo līdzekli maziem bērniem un mājdzīvniekiem nepieejamā vietā. Pārliecinieties, ka tas tiek novietots vietā, kur viņi to nevar aizsniegt, lai novērstu nejaušas norīšanas risku.
  • Pēc mazgāšanas rūpīgi noskalojiet šķidro trauku mazgājamo līdzekli no traukiem. Tādējādi samazinās kairinājuma iespējamība. Tāpat ēdieniem un dzērieniem nebūs ziepjainas pēcgaršas.
  • Tīrot traukus, pārvietojiet sūkli virzienā projām no sava ķermeņa, tāpat kā rīkotos ar nazi. Jebkādi nejauši šļaksti būs vērsti otrā virzienā, projām no jūsu acīm.

Citas tēmas

  • Vai Pur ir bioloģiski noārdāms līdzeklis?
  • Vai mūsu līdzeklis ir piemērots jutīgai ādai?