Skip to Content

Grūti noņemami un netīri – kā trauku mazgājamajā mašīnā nomazgāt pat visnetīrākos traukus

Ja arī jūsu trauku mazgājamā mašīna bez problēmām ikdienā nomazgā traukus un galda piederumus, ārkārtīgi netīru katlu, piedegušu pannu un citu izaicinošu priekšmetu nomazgāšanai ir nepieciešams ieguldīt papildu pūles. Uzziniet, kā vienmēr iegūt ārkārtīgi tīrus traukus, izmantojot mūsu ieteikumus par mērcēšanu, skalošanu un produkta funkcijām, lai likvidētu grūti notīrāmus traipus.

Kā trauku mazgājamajā mašīnā nomazgāt piedegušu katlu

Mēs visi esam to pieredzējuši – skatiens tikai uz minūti tiek novērsts no katla, kurā gatavojas risoto vai tomātu mērce, un sabojātas ir ne tikai vakariņas, bet arī nerūsējošā tērauda gatavošanas trauks, kuru tagad klāj tik cieta un bieza melna garoziņa, ka piedegušais katls izskatās vairs nelietojams. Taču, ja piedegušais katls tiešām ir izgatavots no nerūsējoša tērauda, jums ir paveicies. To nedaudz pamērcējot, izvēloties pareizos trauku mazgājamās mašīnas iestatījumus un izmantojot pareizo mazgāšanas līdzekli, jūs varat nomazgāt piedegušu katlu un tādējādi izvairīties no tā izmešanas.

1. Parasti netīros traukus nav nepieciešams papildus noskalot vai izmērcēt pirms ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā. Taču piedeguša katla gadījumā ir jārīkojas nedaudz citādi, tādēļ pēc iespējas ātrāk sāciet to mērcēt siltā ūdenī. Šajā posmā neizmantojiet parasto trauku mazgājamo līdzekli vai citas piedevas. Ūdens viens pats palīdzēs mīkstināt apdegumu. Ja tomēr nolemjat izmantot piedevu, pirms katla ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā kārtīgi to noskalojiet, jo jebkādi pārpalikumi var ietekmēt rezultātu.

Kā trauku mazgājamajā mašīnā nomazgāt piedegušu katlu

2. Kad piedegušais katls ir mērcēts pietiekami ilgu laiku, noskrāpējiet piedegušo apakšu ar koka karoti vai lāpstiņu, lai noņemtu cieto degumu, un pēc tam notīriet vēl nedaudz, izmantojot plastmasas vai tērauda vilnas skrāpi.

3. Ideālajā gadījumā piededzis katls būtu jāmazgā kopā tikai ar citiem ārkārtīgi netīriem traukiem. Pēc ballītes vai vakariņām lielākā draugu pulkā vislabāk ir mazgāt šķīvjus un glāzes vieglajā režīmā, savukārt piedegušus katlus, lipīgas pannas un netīros cepamtraukus – intensīvajā režīmā. Ja ārkārtīgi netīro trauku ir pārāk maz, lai tos mazgātu atsevišķi, tad piedegušo katlu mazgājiet kopā tikai ar traukiem, kas nav smalki un trausli, atstājot, piemēram, vīna glāžu un smalku porcelāna trauku mazgāšanu citai dienai.

4. Nepārpildiet trauku mazgājamo mašīnu un nenovietojiet katlu tādā leņķī, kādā to novietojat parasti, lai taupītu vietu. Jo vairāk brīvas vietas atstāsiet ap piedegušo katlu, jo labāk to varēs sasniegt ūdens un labāki būs mazgāšanas rezultāti. Pārbaudiet, vai trauku mazgājamās mašīnas rokasgrāmatā vai tās ražotāja tīmekļa vietnē nav norādīta īpaša vieta visnetīrākajiem traukiem. Ja nav, ievietojiet piedegušo katlu ar apakšpusi uz augšu apakšējā plauktā.

5. Trauku mazgājamajā mašīnā iestatiet visintensīvāko pieejamo programmu. Atkarībā no modeļa, tas var būt augstas temperatūras mazgāšanas režīms vai “intensīvais”, “netīro trauku” vai “katlu un pannu” iestatījums.

6. Papildus pareizajam tīrīšanas līdzeklim, būtisks elements ir arī karstais ūdens, kas izšķir to, vai trauki būs tīri vai netīri. Ja jūsu ūdensapgādes sistēmai ir nepieciešams laiks, lai uzsiltu, tas būs nepieciešams arī trauku mazgājamajai mašīnai, jo lielākā daļa šādu mašīnu izmanto karstā ūdens padevi. Lai nodrošinātu, ka ūdens ir maksimāli karsts jau no paša sākuma, pirms trauku mazgājamās mašīnas ieslēgšanas varat patecināt karsto ūdeni no krāna. Lai neizniekotu ūdeni, varat piepildīt tējkannu vai spaini grīdu mazgāšanai.

7. Pašiem netīrākajiem traukiem mēs iesakām lietot Somat Gold – multifunkcionālu tableti trauku mazgājamajām mašīnām ar efektīvāku iedarbību piedegušu ēdienu nomazgāšanai no netīriem katliem un pannām. Nelietojiet divkāršu devu, jo divas tabletes nepadarīs traukus divreiz tīrākus. Tieši pretēji – mazgājamo līdzekļu pārpalikumi var atstāt grūti noskalojamus nosēdumus. Skatiet tālāk redzamo video, lai noskaidrotu, kā strādā šīs efektīvās tabletes.

8. Parasti jūs pagaidītu, kamēr trauku mazgājamās mašīnas žāvēšanas programma ir pilnībā pabeigta, taču piedegušu katlu labāk ir izņemt, kamēr tas vēl ir mitrs. Tad jebkādas piedegušās atliekas, kas netika pilnībā nomazgātas, vēl aizvien būs mīkstas, un jūs varēsiet pats tās vienkārši noslaucīt. Žāvēšanas procesā tās piekalstu pie katla, un jūs atkal atgrieztos sākumpunktā.

Kā trauku mazgājamajā mašīnā nomazgāt ļoti netīrus traukus

“Pēc sekmīgas piedeguša katla vai pannas nomazgāšanas ierasti netīru trauku mazgāšana var likties kā sīkums, taču šajā gadījumā ir jāņem vērā daži papildu apstākļi.

 1. Netīros traukus mazgājiet intensīvajā mazgāšanas režīmā tikai tad, ja esat pārliecināts, ka tie ir pietiekami izturīgi, lai tos varētu apstrādāt lielā karstumā.
 2. Netīrus traukus nedrīkst novietot ar apakšpusi uz augšu, kā ieteicām novietot piedegušu katlu vai pannu, taču jums noteikti jāatstāj vairāk vietas starp tiem. Piemēram, starp diviem ārkārtīgi netīriem šķīvjiem atstājiet brīvu vietu.
 3. Pārdomājiet, kā jūs novietojat traukus mašīnā, kad kāds no traukiem, ko parasti liekat augšējā plauktā, ir netīrāks kā parasti. Piemēram, kafijas krūze, kurā esat cepis kūku, ir jānovieto uz apakšējā plaukta arī tad, ja parasti to novietojat uz augšējā.
 4. Netīrus cepšanas traukus ir gandrīz tikpat grūti nomazgāt kā piedegušus katlus un pannas, tādēļ nepieciešamības gadījumā izmērcējiet tos atbilstoši iepriekš sniegtajiem norādījumiem (tikai ūdenī).

Vairāk šajā kategorijā

 • Ar ūdeni piepildīta stikla glāze uz neitrāla fona. Uz glāzes malas ir novietota testa strēmele, lai noteiktu ūdens cietību.
  Ciets ūdens
 • Kā aizsargāt glāzes pret kaļķakmeni trauku mazgājamajā mašīnā

#ENJOYTOGETHER

 • Atrodiet nevainojamu recepti un ieprieciniet savus mīļos nākamajā kopāsanākšanā.

 • Daudzi no nozīmīgākajiem dzīves brīžiem ir saistīti ar kopīgu maltītes gatavošanu vai baudīšanu, tas ir veids, kā esam kopā. Interesantus faktus un idejas lasiet mūsu iedvesmojošajos rakstos.

 • Kurš teica, ka trauku mazgāšanai jābūt garlaicīgai? Mūsu triki un rotaļas garantēs jautrību! (Un mūsu spēcīgie produkti trauku mazgāšanu padarīs īpaši vieglu!)