Skip to Content

Trauslas un prasīgas – Kā pasargāt glāzes trauku mazgājamajā mašīnā

Glāzes ir trauku mazgājamās pasaules primadonnas. Varētu likties, ka tās ir viegli nomazgāt, taču glāzes rada tik daudz problēmu, ka dažreiz vienkārši gribas atmest tām ar roku. Mēs jums pastāstīsim, kādēļ trauku mazgājamā mašīna ir pati labākā vieta glāžu mazgāšanai, kā izvairīties no korozijas un kaļķakmens traipiem, izmantojot dažas vienkāršas piedevas, un sniegsim jums konkrētus ieteikumus par trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanu, lai novērstu glāžu saplēšanu.

Kā aizsargāt glāzes pret saplīšanu trauku mazgājamajā mašīnā

Visiem ir pazīstamas šaubas par to, vai skaistu un trauslu vīna glāzi labāk mazgāt ar rokām (jo uztraucamies, ka tā saplīsīs) vai arī trauku mazgājamajā mašīnā (jo zinām, ka pēc tam tā būs spīdīga un tīrāka, nekā mazgājot ar rokām). Labā kārtībā uzturēta tauku mazgājamā mašīna un pareizais mazgāšanas līdzeklis pavisam noteikti sniegs labākus rezultātus, taču ko mēs varam darīt, lai samazinātu glāžu saplīšanas risku mazgāšanas laikā? Skatiet šos ieteikumus un gudrības:

1. Pretstatā populāram uzskatam, kratīšanās nav galvenais iemesls, kādēļ glāzes trauku mazgājamajā mašīnā saplīst. Glāzes netiek svaidītas apkārt, bet vienkārši apsmidzinātas ar ūdeni, kā rezultātā tām nevajadzētu tikt bojātām, ja trauku mazgājamā mašīna ir pareizi piepildīta. Tomēr problēmas var radīt augstā temperatūra. Mazgājiet smalkas glāzes tikai tām paredzētajā ciklā vai, ja mašīnai tāda nav, ar zemu temperatūras iestatījumu.

2. Smalkas glāzes vienmēr ievietojiet trauku mazgājamās mašīnas augšējā plauktā. Tur temperatūra ir zemāka un ūdens strūkla nav tik intensīva. Ja lielākas stikla vāzes vai karefes nākas novietot apakšējā plauktā, pārliecinieties, ka tās ir novietotas drošā pozīcijā, un izmantojiet zemu temperatūras iestatījumu.

3. Ja trauku mazgājamajai mašīnai ir īpašas iedaļas vīna glāžu kājiņām, izmantojiet tās. Tās var atrasties abās augšējā groza pusēs atlokāmā plaukta malā, kur parasti ievietojat lielus virtuves piederumus.

4. Ja vīna glāzes ir pārāk garas, lai tās varētu ievietot vertikāli, nepieciešams noregulēt augšējā groza augstumu. Parasti šis grozs tiek pārvietots tikai uz augšu, lai apakšējā plauktā ietilpinātu lielākus šķīvjus, taču to var pārvietot arī uz leju, lai radītu vietu lielām vīna glāzēm.

5. Dažas trauku mazgājamās mašīnas ir aprīkotas ar īpašu vīna glāžu plauktu, savukārt citi to piedāvā kā atsevišķi iegādājamu papildaprīkojumu. Tāpat varat iegādāties citu zīmolu trauku mazgājamo mašīnu piederumus, kas ir īpaši paredzēti vīna glāžu drošai noturēšanai trauku mazgājamajās mašīnās. Tie pieejami kā ieliktņi, kas ir līdzīgi galda piederumu grozam, vai silikona stabilizētāji, kas jāpievieno pie trauku mazgājamās mašīnas restēm un vīna glāzes kājiņas.

Kā novērst kaļķakmens ūdens traipu rašanos uz glāzēm

Kaļķakmens traipi uz stikla liecina par cietu ūdeni. Lai uzzinātu vairāk, izlasiet mūsu rakstu par rīcību cieta ūdens gadījumā un kaļķakmens likvidēšanu. Tādas multifunkcionālās tabletes kā Somat All in OneSomat All in 1 ExtraSomat Gold un Somat Gold Gel, kuras satur ūdens mīkstinātāju, aizsargās glāzes pret baltajiem nosēdumiem un ūdens trapiem, ko rada kaļķakmens. Taču, ja ūdens ir cietāks par 21° dH (vācu ūdens cietības mērvienība) vai arī izmantojat mazgāšanas līdzekli bez sāls, jums trauku mazgāšanas līdzeklim būs jāpievieno Somat sālsSomat skalošanas palīglīdzeklis nodrošinās, ka glāzes pēc mazgāšanas ir īpaši spīdīgas. Izpildot šīs darbības, problēmas ar kaļķakmeni kļūs par vēsturi.

You need to accept cookies to play this video

Vairāk šajā kategorijā

  • Ar ūdeni piepildīta stikla glāze uz neitrāla fona. Uz glāzes malas ir novietota testa strēmele, lai noteiktu ūdens cietību.
    Ciets ūdens
  • Kā trauku mazgājamajā mašīna nomazgāt visnetīrākos traukus

#ENJOYTOGETHER

  • Atrodiet nevainojamu recepti un ieprieciniet savus mīļos nākamajā kopāsanākšanā.

  • Daudzi no nozīmīgākajiem dzīves brīžiem ir saistīti ar kopīgu maltītes gatavošanu vai baudīšanu, tas ir veids, kā esam kopā. Interesantus faktus un idejas lasiet mūsu iedvesmojošajos rakstos.

  • Kurš teica, ka trauku mazgāšanai jābūt garlaicīgai? Mūsu triki un rotaļas garantēs jautrību! (Un mūsu spēcīgie produkti trauku mazgāšanu padarīs īpaši vieglu!)