Skip to Content

Zaļi un tīri – kādēļ trauku mazgājamā mašīna ir pats ilgtspējīgākais trauku mazgāšanas līdzeklis

Kādēļ trauku mazgājamās mašīnas izmantošana ir videi draudzīgāka nekā trauku mazgāšana ar rokām? Ļaujiet pārskaitīt veidus… Esam apkopojuši priekšrocības, kādas sniedz trauku mazgājamās mašīnas izmantošana salīdzinājumā ar roku mazgāšanu, un tālāk izskaidrosim, kā atšķirīgas trauku mazgājamās mašīnas programmas var ietaupīt ūdeni, enerģiju vai abus resursus.

Vai trauku mazgājamās mašīnas izmantošana ir videi draudzīgāka nekā trauku mazgāšana ar rokām?

Ikviens zina acīmredzamās trauku mazgājamās mašīnas izmantošanas priekšrocības. Tā nav tik laikietilpīga, tā ir higiēniskāka un iedarbīgāka par trauku mazgāšanu ar rokām, kā arī tā atvieglo tīrības uzturēšanu virtuvē. Taču kāda ir trauku mazgājamās mašīnas ietekme uz apkārtējo vidi?

Neatkarīgu izmeklējumu rezultāti liecina: trauku mazgājamā mašīna patiešām ir ekonomiskākais trauku mazgāšanas veids. Kopumā mašīnas izmanto mazāk ūdens un enerģijas, pat ņemot vērā pašas trauku mazgājamās mašīnas ražošanā izmantoto enerģiju.

Jaunākās mašīnas ir energoefektīvākas par vecākajām, tāpat kā pilna izmēra trauku mazgājamās mašīnas kopumā ir daudz ekonomiskākas, taču mazākā mājsaimniecībā daudz labāk ir izmantot kompaktākos modeļus, nevis darbināt mašīnu pustukšu.

Tie bija pamati, savukārt tagad papētīsim dziļāk, lai noskaidrotu, kā samazināt patēriņu, taupīt ūdeni un enerģiju, izmantojot pareizās programmas.

Kurai trauku mazgājamās mašīnas programmai ir vismazākais patēriņš?

Tā noteikti ir ekoloģiskā programma. Taču, ja dzīvojat reģionā, kur pastāv ūdens iztrūkuma periodi, daudz būtiskāk ir taupīt ūdeni. Ja dzīvojat reģionā, kur problēmas rada elektroenerģijas padeves pārtraukumi, jums var būt svarīgāk taupīt tieši elektroenerģiju. Lielākā daļa ražotāju ekoloģisko programmu ir iestatījuši tā, lai tā darbotos ar zemāku siltuma līmeni un izmantotu mazāk ūdens, taču lietderīgi ir iepazīties ar trauku mazgājamās mašīnas rokasgrāmatu, lai pārliecinātos par pārējo ciklu, piemēram, īsās mazgāšanas vai zemā ūdens iestatījuma, ūdens un enerģijas taupīšanas potenciālu. 

Kā ietaupīt elektroenerģiju, izmantojot trauku mazgājamo mašīnu

Pirms ieslēgšanas pārliecinieties, ka trauku mazgājamā mašīna ir pēc iespējas pilnāka. Izlasiet mūsu norādījumus par trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanu, lai uzzinātu, kā panākt maksimālo trauku mazgāšanas efektu, nezaudējot mazgāšanas jaudu. Vienmēr darbiniet trauku mazgājamo mašīnu ar zemāko iespējamo temperatūru. Protams, ārkārtīgi netīriem traukiem karstums ir jāpalielina, un ir labi laiku pa laikam aktivizēt karsto programmu, lai iztīrītu mašīnu un likvidētu baktērijas, taču ikdienā pieturieties pie zemākas temperatūras. Papildus ietaupiet elektroenerģiju, izvēloties žāvēšanu istabas temperatūrā (ja pieejama) vai mazgāšanas procesa pārtraukšanu pirms žāvēšanas procesa, ļaujot traukiem nožūt dabiskā veidā.

Tāpat kā citām elektroierīcēm, izslēdziet gaidstāves režīmu, kad pārtraucat to izmantot. Jūs varat samazināt tīkla noslodzi, darbinot trauku mazgājamo mašīnu mazāk noslogotajās stundās (piemēram, vēlu naktī), kad bieži vien elektroenerģija ir arī lētāka un pastāv lielāka iespēja, ka tā tiek piegādāta no vietējām elektrostacijām.

Kā ietaupīt ūdeni, izmantojot trauku mazgājamo mašīnu

Pirms tam nenoskalojiet traukus ne zem krāna, ne mašīnā. Pirms ievietošanas mašīnā notīriet no šķīvjiem visas ēdienu paliekas, taču netērējiet ūdeni darbībām, kas pēc tam tiks veiktas trauku mazgājamajā mašīnā. Zemāk pieejamais video Dishwasher Diaries izskaidro, kādēļ traukus nav nepieciešams iepriekš noskalot.

You need to accept cookies to play this video

Vairāk šajā kategorijā

  • Kādā temperatūrā trauku mazgājamajai mašīnai ir visaugstākais patēriņš?
  • Kāpēc fosfātus nesaturoši trauku mazgājamie līdzekļi ir labāki apkārtējai videi?

#ENJOYTOGETHER

  • Atrodiet nevainojamu recepti un ieprieciniet savus mīļos nākamajā kopāsanākšanā.

  • Daudzi no nozīmīgākajiem dzīves brīžiem ir saistīti ar kopīgu maltītes gatavošanu vai baudīšanu, tas ir veids, kā esam kopā. Interesantus faktus un idejas lasiet mūsu iedvesmojošajos rakstos.

  • Kurš teica, ka trauku mazgāšanai jābūt garlaicīgai? Mūsu triki un rotaļas garantēs jautrību! (Un mūsu spēcīgie produkti trauku mazgāšanu padarīs īpaši vieglu!)