Skip to Content

Iztīriet savu virtuvi ar trauku mazgājamo līdzekli

Jūs esat nomazgājis traukus, un tagad tie žūst pie izlietnes esošajā trauku paliktnī. Visi mazgāšanas darbi ir padarīti, vai ne? Nē. Virtuvē ir daudz vietu, kuras nepieciešams nedaudz paberzt, lai atbrīvotos no netīrumiem, pārtikas atliekām un taukiem, kas radušies ikdienā un pēdējās maltītes gatavošanas laikā. Par laimi, jums nav jāiet uz veikalu un jāiegādājas īpašs tīrīšanas līdzeklis katrai virtuves zonai. Pur trauku mazgājamo līdzekli var lieliski izmantot arī virtuves tīrīšanai.

Virtuves darba virsmu tīrīšanas līdzeklis: trauku mazgājamā līdzekļa izmantošana

Vai jums ir tukša izsmidzināmā līdzekļa pudele? Piepildiet to ar siltu ūdeni un pievienojiet vienu Pur šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa pilienu. Uzmanīgi sakratiet pudeli, lai sajauktu šķidro trauku mazgājamo līdzekli ar ūdeni, tad apsmidziniet virsmas, lai notīrītu virtuves skapīšu virsmas. Noslaukiet ar tīru dvieli. Laiku pa laikam atjaunojiet maisījumu, lai nodrošinātu tā iedarbību.

Ja jums nav pudeles ar izsmidzinātāju, jūs varat sajaukt pāris šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa pilienus ar siltu ūdeni bļodā. Iemērciet sūkli šajā maisījumā tā, lai tas uzsūktu ūdeni un šķidro trauku mazgājamo līdzekli, un pēc tam to kārtīgi izgrieziet. Noberziet virtuves skapīšu virsmas ar mīksto sūkļa pusi, līdz noņemti visi netīrumi un virsmas atkal ir spīdīgas.

Šo šķīdumu var lieliski izmantot vairumam darba virsmu, jo īpaši tām, uz kurām viegli parādās švīkas. Šādas švīkas rodas no uz virsmām esošajiem taukiem. Lielākā daļa tīrīšanas līdzekļu spēj dezinficēt virtuves darba virsmas, taču tikai šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis spēj vienkārši izlauzties cauri tām pašām eļļām, ko ikdienā mazgājat nost no gatavošanas un ēdienu traukiem. Šis šķīdums ir arī ideāli piemērots keramisko un stikla plīts virsmu tīrīšanai.

Virtuves skapīšu tīrīšana

Netīrumi, tauki un ēdienu atliekas var nonākt ne tikai uz virtuves darba virsmām, bet arī virtuves skapīšiem. Vai tas būtu izkusis šokolādes batoniņš, par kuru aizmirsāt, vai tauki, kas izšļakstījās, gatavojot vakariņās vistu, – Pur šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis var kļūt par ideālo risinājumu virtuves skapīšu tīrīšanai.

Vispirms ar papīra dvieli jānotīra pēc iespējas vairāk piekaltušā, staipīgā vai pielipušā ēdiena. Pēc tam, izmantojot izsmidzinātāja pudelē iepildīto šķīdumu vai ūdens un mazgājamā līdzekļa maisījumu bļodā, ar kuru tīrījāt gatavošanas virsmas, notīriet virtuves skapīšus. Berziet ar mīkstu sūkli, lai likvidētu netīrumus, un pēc tam ātri nosusiniet ar papīra dvieli, lai neradītu švīkas.

Kā attīrīt kanalizācijas caurules

Daudzu šķidro kanalizācijascauruļu tīrīšanas līdzekļu sastāvā esošās ķimikālijas var noārdīt jūsu cauruļvadus, savukārt santehniķa izsaukšana aizdambējuma gadījumā ir pats galējais un dārgākais risinājums. Vairumā gadījumu virtuves caurules aizsprostojas tauku dēļ, un šo problēmu var vienkārši likvidēt ar šķidro trauku mazgājamo līdzekli un ūdeni. Galvenais ir ieliet pietiekamu Pur šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa daudzumu nosprostotajā izlietnes caurulē. Pa to laiku piepildiet tējkannu ar ūdeni un uzvāriet. Pēc dažām minūtēm (ļaujiet šķidrajam trauku mazgājamajam līdzeklim notecēt pa cauruli un pārklāt nosprostojumu) ielejiet verdošo ūdeni caurulē, ļaujot tam sajaukties ar trauku līdzekli, atdalīt taukus no caurulēm un aizskalot tos.

Nerūsējošā tērauda ierīču tīrīšana

Pur trauku mazgājamo līdzekli var lieliski izmantot virtuves ierīču tīrīšanai, it īpaši tādām, kuras izgatavotas no nerūsējoša tērauda. Lai notīrītu šīs virtuves ierīces, veiciet tālāk norādītās darbības.

  1. Uzklājiet dažus Pur šķidrā mazgāšanas līdzekļa pilienus uz mitra un mīksta sūkļa.
  2. Nosakiet nerūsējošā tērauda virsmas tekstūru. Ja to ir grūti pamanīt, pamēģiniet to sataustīt ar pirkstiem.
  3. Tad sāciet mazgāt ierīci, virzoties tekstūras virzienā.
  4. Pilnībā noskalojiet lieko šķidro trauku mazgājamo līdzekli.
  5. Ātri nosusiniet ar tīru dvieli, lai novērstu traipu un ūdens plankumu rašanos.

Šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa izmantošana izlietnes tīrīšanai

Izlietnē vēl tikko bija kaudze ar netīriem traukiem, un novadītais ūdens vairs nebija kristāldzidrs. Lai gan varbūt tā neizskatās, izlietni nepieciešams iztīrīt.

Vispirms izskalojiet to. Ar siltu ūdeni noskalojiet ēdienu daļiņas no izlietnes sānu malām un ieskalojiet tās izlietnes sifonā vai atkritumu smalcinātajā. Pēc tam uzklājiet Pur šķidro mazgāšanas līdzekli. Apslaukiet ar šķidro trauku mazgājamo līdzekli noteku. Izmantojiet tīru un mīkstu sūkli, lai noberztu izlietnes pamatni un sānu malas, tīrot ar apļveida kustībām, un pēc tam noskalojiet. Ja iespējams, izmantojiet izvelkamu krānu vai šļūtenes papildelementu, lai sāktu izlietnes sānu skalošanu. Ja tādu nav, lejiet ūdeni no krūzes.

Vēlaties iegūt tīru virtuvi? Iztīriet virtuvi ar šķidro trauku mazgājamo līdzekli: ar to var apstrādāt darba virsmas, kanalizācijas caurules, skapīšus, izlietnes un arī ierīces.

Citas tēmas

  • Trauku mazgāšana izbraukumu laikā
  • Vai ar trauku mazgājamo līdzekli var mazgāt automašīnu?
  • Kā cīnīties ar baktērijām un mikrobiem virtuvē