Skip to Content

Trauku mazgāšana izbraukumu laikā

Atkārtoti lietojami trauki ir videi draudzīgāks un lētāks variants, kad izbaudāt atpūtu pie dabas, taču daudzi cilvēki mūsdienās izvēlas vienreizlietojamos traukus, galda piederumus un glāzes tikai tāpēc, ka viņi nezina, kā mazgāt atkārtoti lietojamus traukus, atrodoties izbraukumā. Tālāk esam snieguši dažus noderīgus ieteikumus un viltības, ko varat izmantot savā nākamajā izbraucienā ar teltīm.

Pareizā šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa izvēle

Neatkarīgi no tā, vai uzturaties iekārtotā kempingā vai vienatnē meža vidū, ir svarīgi izmantot videi draudzīgu šķidro trauku mazgājamo līdzekli, piemēram, Pur Pro Nature. Tāpat kā visi Pur šķidrie trauku mazgājamie līdzekļi, arī Pur Pro Nature ir bioloģiski noārdāms un veidots uz atjaunojamu materiālu bāzes.

Uzsildīšana, mazgāšana, skalošana un žāvēšana

Labākais veids, kā uzsildīt trauku mazgājamo ūdeni, ir ieliet to pannā vai katlā, kurā gatavojāt ēdienu, pēc tā pasniešanas. Tādējādi ūdens uzsilst, kamēr jūs ēdat, un pie trauka malām un dibena palikušās ēdiena atliekas nepiekalst. Kad esat paēduši, ielejiet karsto ūdeni vienā no spaiņiem un pievienojiet nedaudz šķidrā tīrīšanas līdzekļa. Otrā spainī būtu labi iepildīt aukstu ūdeni, ko varēsiet izmantot trauku noskalošanai pēc mazgāšanas.

Piederumi, kas nepieciešami trauku mazgāšanai izbraucienu laikā

Vispirms jums ir jāapsver, kādi piederumi ir jāņem līdzi. Jums vajadzēs videi draudzīgu šķidro trauku mazgājamo līdzekli, divus spaiņus vai lielas bļodas un virtuves dvieļus. Tāpat jums vajadzēs trauku mazgājamo birsti, sūkli vai trauku lupatu netīro trauku mazgāšanai.

Papildus varat paņemt līdzi arī gumijas cimdus, trauku žāvēšanas plauktu, sietu un stangas, jo tie palīdzēs atvieglot mazgāšanas procesu.

Trauku mazgāšana izbraukumos: darbību plāns

Vai esat gatavs mazgāt traukus izbraukumā ar teltīm? Lūk, viss, kas jums jāzina.

  1. Notīriet ēdienu atlikumus no traukiem.
  2. Uzsildiet ūdeni uz pārgājienu plītiņas vai ugunskura.
  3. Nolieciet divas bļodas (vienu pildītu ar karstu ūdeni, otru ar aukstu).
  4. Ielejiet šķidro trauku mazgājamo līdzekli bļodā ar karsto ūdeni. Iesakām lietot bioloģiski noārdāmu šķidro trauku mazgājamo līdzekli, piemēram, Pur Pro Nature.
  5. Nomazgājiet traukus karstajā ūdenī un pēc tam noskalojiet tos aukstajā ūdenī.
  6. Nožāvējiet traukus, izmantojot žāvējamo plauktu vai trauku dvieli.
  7. Izlejiet izmantoto ūdeni tālu projām no telšu apmetnes vietas.

Atbrīvošanās no izlietotā ūdens

Drošības apsvērumu dēļ pagaidiet, līdz ūdens nedaudz atdziest, pirms to izlejat. Ja atrodaties iekārtotā telšu nometnes vietā, visticamāk, jums būs pieejama ūdens izliešanas vieta vai izlietne trauku mazgājamajam ūdenim. Ja tuvumā nav atbilstošas likvidēšanas vietas, izlejiet ūdeni caur sietu un sadedziniet ēdienu atliekas ugunskurā. Netīrais trauku mazgāšanas ūdens būtu jāizlej vismaz 200 metrus no telšu apmetnes vietas, takām vai ūdens avotiem, lai nodrošinātu, ka ūdenī palikušās ēdienu daļiņas nepievilina dzīvniekus apmešanās vietai.

Dodaties izbraukumā ar teltīm? Ietaupiet naudu, izmantojot atkārtoti lietojamus traukus. Trauku mazgāšana ir daudz vienkāršāka, nekā domājat. Tikai izpildiet šīs darbības, lai paveiktu to pareizi.

Citas tēmas

  • Vai ar trauku mazgājamo līdzekli var mazgāt automašīnu?
  • Iztīriet savu virtuvi ar trauku mazgājamo līdzekli
  • Kā cīnīties ar baktērijām un mikrobiem virtuvē