Skip to Content

Vai ar trauku mazgājamo līdzekli var mazgāt automašīnu?

Patiesībā trauku mazgājamais šķidrums ir viens no labākajiem automašīnu logu un disku tīrītājiem. Tomēr, lai notīrītu šīs zonas pareizi, jums būs nepieciešami īstie instrumenti un daži ieteikumi.

Regulāra automašīnas apkope ir viens no būtiskākajiem nosacījumiem tās saglabāšanai darba kārtībā. Šķidrais trauku mazgājamais līdzeklis ir lieliski piemērots automašīnas disku un logu tīrīšanai. Tas palīdz jūsu automašīnai izskatīties labāk un likvidē taukus, netīrumus un sāli no ceļa. Lai pareizi notīrītu šīs zonas, tālāk esam snieguši dažus noderīgus padomus.

Automašīnas logu un disku mazgāšana: nepieciešamās lietas

Lai nomazgātu automašīnas diskus un logus, jums vajadzīgs:

 • Viens spainis
 • Mīksts sūklis un birste
 • Absorbējošas lupatiņas
 • Logu tīrītājs
 • Dārza šļūtene
 • Mikrošķiedras lupatiņa

Soli pa solim: automašīnas disku un logu tīrīšana

 1. Novietojiet automašīnu ēnā, lai novērstu pārāk ātru nožūšanu.
 2. Pārliecinieties, ka visi logi un durvis ir aizvērt.
 3. Iepildiet spainī siltu ūdeni un pēc tam pievienojiet dažus pilienus trauku mazgājamā līdzekļa.
 4. Izmantojiet mīksto sūkli un ziepjūdeni, lai noberztu logus, un pēc tam notīriet tos ar logu tīrītāju katru reizi noslaukot to absorbējošā lupatiņā.
 5. Noslaukiet ap loga malām, lai notīrītu atlikušo šķidrumu.
 6. Noskalojiet automašīnas diskus ar dārza šļūteni.
 7. Noberziet diskus ar mīkstu sūkli un birsti, pēc tam nomazgājiet ar šļūteni.
 8. Nosusiniet ar mikrošķiedras lupatiņu

Sagatavošanās

Novietojot automašīnu stāvēšanai ēnā, lai tā nav pakļauta saules iedarbībai, kas var ātri nožāvēt uz logiem un diskiem esošās ziepes, radot grūti notīrāmus traipus. Pirms automašīnas izslēgšanas pārliecinieties, ka visi logi ir aizvērti, un pārbaudiet katras durvis, vai tās ir pilnībā aizvērtas.

Automašīnas logu mazgāšana

Pagaidiet, līdz automašīna ir pilnībā atdzisusi, un piepildiet spaini ar siltu (ne karstu) ūdeni. Iepiliniet spainī dažus pilienus šķidrā trauku mazgājamā līdzekļa. Vienmēr sāciet ar logu nomazgāšanu. Diski bieži vien ir ļotinetīri, tādēļ tos nepieciešams vairāk berzt. Sāciet ar logiem, lai jums nevajadzētu nomainīt ūdeni un atkal pievienot šķidro trauku mazgāšanas līdzekli.

Automašīnas disku mazgāšana

Dārza šļūtene var palīdzēt noņemt lielu daudzumu netīrumu, novēršot papildu beršanu. Pārliecinieties, ka ar šļūteni notīrāt katru disku, un pēc tam ķerieties pie darba, ar sūkli un birsti spēcīgi tos noberžot, lai likvidētu visus netīrumus un traipus. Katru disku uzreiz pēc tā mazgāšanas noskalojiet. Negaidiet, kad būs nomazgāti visi diski, jo ziepes var nožūt un atstāt traipus. Disku nosusināšana ar mikrošķiedras dvieli ne tikai palīdz novērst traipus, bet arī noņem lielāko daļu mitruma, kas var piesaistīt netīrumus un likt jūsu automašīnai atkal izskatīties netīrai.

Šķidro trauku mazgājamo līdzekli nedrīkst izmantot uz automašīnas virsbūves, taču ar to var tīrīt logus un diskus. Izpildiet šīs darbības, lai to paveiktu pareizi.

Citas tēmas

 • Trauku mazgāšana izbraukumu laikā
 • Iztīriet savu virtuvi ar trauku mazgājamo līdzekli
 • Kā cīnīties ar baktērijām un mikrobiem virtuvē