Skip to Content

Trauku mazgājamā mašīna nemazgā tīri — novērsiet šo problēmu ātri

Ja no trauku mazgājamās mašīnas izņemtās glāzes un šķīvjus klāj nepievilcīgi ūdens traipi, sāls nogulsnes vai tie ir pilnīgi netīri, vilšanās ir liela. Šajā rakstā uzzināsiet, kā šo problēmu atrisināt bez speciālista palīdzības, kā pasargāt glāzes no kaļķakmens nosēdumiem un kādi ir izplatītākie iemesli, kāpēc trauku mazgājamā mašīna vairs nemazgā tīri.

Trauku mazgājamā mašīna nemazgā — uztraukumam nav pamata

Visbiežāk tam, kāpēc Jūsu trauku mazgājamā mašīna pēkšņi vairs nedarbojas tik uzticami kā agrāk, ir ļoti vienkārši un nekaitīgi iemesli. Viegli apkopes darbi, kurus varat ātri un bez piepūles izdarīt pats, var palīdzēt atklāt defektu avotus un novērst darbības traucējumus. Vai mašīna tika regulāri atkaļķota? Varbūt aizmirsāt piepildīt sāls tvertni ar speciālo sāli? Mēs izskaidrosim izplatītākos trauku mazgājamās mašīnas īslaicīgo defektu cēloņus.

Jauna sieviete izņem traukus no trauku mazgājamās mašīnas.

Trauku mazgājamā mašīna vairs nemazgā tīri — problēmu novēršanas padomi

 • Ir svarīgi trauku mazgājamo mašīnu regulāri atkaļķot, jo īpaši, ja Jūsu ūdensvadā ir ciets ūdens. Ja pēdējā laikā tas nav darīts, ieteicams izmantot efektīvus speciālos tīrīšanas līdzekļus, piemēram, Somat Intensive Machine Cleaner.
 • Izplatīts pastāvīgu netīrumu cēlonis ir nepareiza mašīnas piepildīšana. Ievērojot dažus vienkāršus padomus par trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanu, varat izvairīties no dažām problēmām. Piemēram, šķīvjus un katlus izkārtojiet tā, lai vienmēr būtu pietiekami daudz vietas ūdens strūklai. Galu galā ūdenim ir jāsasniedz netīrie virtuves piederumi.
 • Tāpat, ja mašīna ir pārpildīta, vairs nevar garantēt optimālu ūdens un trauku mazgāšanas līdzekļa sadalījumu.
 • Ja trauku mazgājamā mašīna vairs nemazgā tīri, ir pienācis laiks rūpīgi notīrīt tās atsevišķos komponentus. Vispirms sāciet ar sānu ūdens izsmidzināšanas svirām un pēc tam turpiniet ar sietu, sūkņa tvertni, sūkni, notekūdeņu šļūteni un sifonu.
 • Pirms trauku vai galda piederumu ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā noņemiet no tiem lielākās ēdienu atliekas un svešķermeņus. Ēdienu atliekas un tauku pārpalikumi var mašīnā radīt aizsērējumus.
 • Ja uz traukiem un glāzēm konstatējat pulverveida atliekas vai nepievilcīgus nosēdumus, pārbaudiet, vai sāls tvertne trauku mazgājamās mašīnas apakšā ir kārtīgi aizvērta.
 • Pēc tam varat pārbaudīt, vai tvertne joprojām ir piepildīta ar sāli. Speciālais sāls piesaista magnija un kalcija jonus trauku mazgāšanas ūdenī. Ja tā trūkst, trauku mazgājamā mašīna vairs nemazgā kā parasti un uz šķīvjiem un glāzēm veidojas kaļķakmens nosēdumu traipi.
 • Pārbaudiet, vai izmantojat Jūsu ūdens cietībai atbilstošu trauku mazgāšanas līdzekli. Ja neesat pārliecināts, vai jūsu krāna ūdens ir ciets vai mīksts, sazinieties ar vietējo ūdens apsaimniekotāju. Cieta ūdens gadījumā dozētā veidā pieejamās tabletes un kapsulas bieži vien nav pietiekamas. Optimālam rezultātam izmantojiet arī speciālo sāli un skalošanas līdzekli.
 • Vai mašīnu nepārtraukti izmantojat enerģijas un ūdens taupīšanas režīmā? Tādā gadījumā mašīnā bieži nogulsnējas tauku paliekas. Tas ir iespējams iemesls, kāpēc trauku mazgājamā mašīna vairs pienācīgi nemazgā. Šeit var palīdzēt mašīnas tīrīšanas līdzeklis Somat Machine Cleaner, ko varat izmantot bez papildu mazgāšanas cikla.
 • Ja trauku mazgājamā mašīna nemazgā tīri, iespējami ir arī mehāniskie cēloņi. Vai uzstādīšanas laikā samezglojās notekūdeņu šļūtene? Varbūt tika pārtraukta ūdens padeve?

Trauku mazgājamā mašīna nemazgā tīri — mūsu secinājums

Ja trauku mazgājamā mašīna vairs nemazgā traukus, tas ne vienmēr nozīmē nopietnu defektu. Ar vienkāršiem apkopes un tīrīšanas darbiem varat savu praksē pārbaudīto virtuves palīgu ātri nostādīt atpakaļ uz kājām. Pievērsiet uzmanību ūdens cietībai un iespējamiem mehāniskiem cēloņiem, piemēram, tam, ka notekūdeņu šļūtene varētu būt samezglojusies. Izmantojot kvalitatīvus trauku mazgāšanas līdzekļus, kas pielāgoti Jūsu ūdens kvalitātei, varat palielināt savas trauku mazgājamās mašīnas kalpošanas laiku.

Vairāk šajā kategorijā

 • Kādā temperatūrā trauku mazgājamajai mašīnai ir visaugstākais patēriņš?
 • Vai trauku mazgājamā mašīna ir pats ilgtspējīgākais līdzeklis trauku mazgāšanai?
 • Kāpēc fosfātus nesaturoši trauku mazgājamie līdzekļi ir labāki apkārtējai videi?

#ENJOYTOGETHER

 • Atrodiet nevainojamu recepti un ieprieciniet savus mīļos nākamajā kopāsanākšanā.

 • Daudzi no nozīmīgākajiem dzīves brīžiem ir saistīti ar kopīgu maltītes gatavošanu vai baudīšanu, tas ir veids, kā esam kopā. Interesantus faktus un idejas lasiet mūsu iedvesmojošajos rakstos.

 • Kurš teica, ka trauku mazgāšanai jābūt garlaicīgai? Mūsu triki un rotaļas garantēs jautrību! (Un mūsu spēcīgie produkti trauku mazgāšanu padarīs īpaši vieglu!)