Vai papildus trauku mazgāšanas līdzeklim ir jālieto arī skalošanas līdzeklis? Šajā jautājumā viedokļi atšķiras. Šajā rakstā lasiet, kādam nolūkam ir vajadzīgs skalošanas līdzeklis un no kādiem nevēlamiem trauku mazgāšanas blakusefektiem varat izvairīties, to lietojot trauku mazgājamajā mašīnā.
Spodras glāzes bez svītrām un tīri nomazgāti šķīvji bez kaļķakmens nosēdumiem vai ūdens traipiem — tā mēs iztēlojamies traukus, kas mazgāti trauku mazgājamajā mašīnā. Tāpēc nevainojamam trauku mazgāšanas rezultātam ieteicams izmantot skalošanas līdzekli. Tas ne tikai rūpīgi notīra traukus, galda piederumus un glāzes, bet arī paveic lielisku darbu pašā mašīnā: noņem kaļķakmens un tauku nosēdumus un efektīvi aizsargā jutīgos komponentus, piemēram, filtru. Vēl viena priekšrocība: pateicoties papildu sausuma efektam, pat plastmasas konteinerus var uzreiz izņemt no mašīnas bez nepieciešamības pēc atkārtotas žāvēšanas.
Sausi trauki kā uz burvja mājiena? Šis praktiskais efekts parāda, kam patiesībā noder skalošanas līdzeklis. Tas samazina ūdens virsmas spraigumu. Rezultātā skalošanas ūdens notek vieglāk, novēršot ūdens traipu veidošanos. Papildus virsmas aktīvajām vielām skalošanas līdzekļa sastāvā ir arī šķīdinātāji, citronskābe un citas piedevas un smaržvielas. Ja pie rokas nav nekāda skalošanas līdzekļa, varat situāciju labot tikai ar dažām sastāvdaļām. Bez ūdens un spirta - citronskābe ir vissvarīgākā sastāvdaļa pašgatavotam skalošanas līdzekļa šķīdumam. Skalošanas līdzekli var izmantot arī logu mazgāšanai vai vannas istabu tīrīšanai. Ar to stikla un nerūsējošā tērauda virsmas kļūst mirdzoši tīras.
- “Kam man vajag skalošanas līdzekli? Es jau izmantoju praktiskās Somat kapsulas.”
Jums ir pilnīga taisnība, jo daudzfunkcionālajām tabletēm, tādām kā Somat Gold vai Somat Excellence, jau ir skalošanas līdzekļa fāze. Dozētā veidā pieejamās tabletes ir viens no populārākajiem tīrīšanas līdzekļiem, kas paredzēti trauku mazgājamajām mašīnām, un tās raksturo nevainojami dozēta formula.
- Visu nosaka deva — tas, vai skalošanas līdzeklis ir jāizmanto un cik daudz, ir galvenokārt atkarīgs no ūdens cietības pakāpes. Ūdens, kura cietības pakāpe ir no 14 °dH, ātrāk atstāj kaļķakmens nosēdumus uz traukiem un mašīnas detaļām. Tāpēc cieta ūdens gadījumā skalošanas līdzekļa lietošana ir obligāta. Vai zinājāt, ka Jūs ūdensvadā esošā ūdens cietību varat viegli noskaidrot pie ūdens apsaimniekotāja? Tāpat ūdens cietību varat noteikt, izmantojot tirdzniecībā pieejamās testa strēmeles.
- Pat ja dodat priekšroku trauku mazgāšanas līdzeklim klasiskajā pulvera veidā, ir svarīgi izmantot skalošanas līdzekli un speciālo sāli. Tādā veidā atsevišķos komponentus var dozēt atsevišķi un ideāli pieskaņot ūdens cietībai.
- Skalošanas līdzekli var izmantot arī citiem mērķiem. Nerūsējošā tērauda virsmas virtuvē, vannas istabas flīzes, logus un dušas kabīnes ar skalošanas līdzekli var notīrīt īpaši rūpīgi, neatstājot nosēdumus. Ja skalošanas līdzekli lietojat ārpus trauku mazgājamās mašīnas, aizsargājiet ādu un gļotādu, valkājot piemērotus mājsaimniecības cimdus.
- Pēc Somat skalošanas līdzekļu lietošanas mašīnā ir jūtams viegls un svaigs aromāts.
Skalošanas līdzekļa uzpildīšanas biežums ir atkarīgs no konkrētā devas iestatījuma. Uzpildāmo tvertni var viegli atpazīt pēc saules simbola. Uzpildīšanas laikā valkājiet piemērotus mājsaimniecības cimdus, lai pasargātu ādu no tiešas saskares ar virsmas aktīvajām vielām un citām koncentrētām sastāvdaļām. Ja tvertne nejauši pārplūst vai uz tvertnes ārpuses ir skalošanas līdzekļa atliekas, ieteicams tās noņemt. Ja skalošanas līdzeklis trauku mazgājamajā mašīnā iekļūst ārpus pēdējās skalošanas fāzes, iespējama putu veidošanās. Dažiem trauku mazgājamās mašīnas modeļiem ir indikators, kas tiek aktivizēts, kad ir jāuzpilda skalošanas līdzeklis.