Skip to Content

Kaļķakmens novēršana – padomi trauku mazgājamās mašīnas lietošanai cieta ūdens gadījumā

Kas ir ciets ūdens, un kāpēc tas bojā trauku mazgājamo mašīnu? Mēs izskaidrosim kaļķakmens rašanās cēloņus un dalīsimies ar ieteikumiem par to, kā likvidēt cieta ūdens ietekmi, izmantojot pareizās piedevas trauku mazgājamajām mašīnām. Pateiksim priekšā: dzīvot ar cietu ūdeni nav nemaz tik grūti!

You need to accept cookies to play this video

Kas ir kaļķakmens? Ko nozīmē ciets ūdens?

Īsumā - kaļķakmens ir cieta ūdens redzamais rezultāts. Jūs to redzēsiet, ja uz glāzēm pēc mazgāšanas trauku mazgājamajā mašīnā ir balti nosēdumi, ja uz traukiem regulāri atrodat ūdens traipus un ap trauku mazgājamās mašīnas durvīm ir pelēki vai balti nosēdumi. Ja ievērojat šīs pazīmes, jums ir ciets ūdens. Ko tas nozīmē? Ja dzīvojat vietā, kur ir ciets ūdens, tad ūdenim, kas tek laukā pa krānu, ir augsts minerālvielu saturs, jo tas ir filtrējies caur kaļķakmeni un krītu. Smalkās magnija karbonāta un kalcija karbonāta daļiņas, kas tiek izfiltrētas no šiem iežu slāņiem, parastajā krāna ūdenī izšķīst un nekādā veidā nav kaitīgas mums. Tomēr tās nodara kaitējumu mājsaimniecības ierīcēm, piemēram, tējkannai, veļas mašīnai un trauku mazgājamajai mašīnai, ja ļaujat tajās uzkrāties kaļķakmenim. Ja nezināt, vai jums ir ciets ūdens… tad, visticamāk, jums tā nav, taču varat sazināties ar vietējo domi, kas var jums sniegt precīzu informāciju par ūdens cietības līmeni jūsu reģionā.

Kā novērst kaļķakmeni ar sāli trauku mazgājamajām mašīnām

Labākais veids, kā tikt galā ar cietu ūdeni, ir primāri novērst kaļķakmens veidošanos tajā. Atkarībā no tā, cik ciets ir ūdens, Somat izstrādājumi piedāvā dažādus līmeņus aizsardzībai pret kaļķakmeni. Trauku mazgājamie līdzekļi ar multifunkcionālu formulu satur sāli trauku mazgājamajām mašīnām, kas ir pietiekama līdz zināmam ūdens cietības līmenim. Piemēram, Somat All in OneSomat All in 1 ExtraSomat Gold un Somat Gold Gel. Tie aizsargā jūsu mašīnu pret kaļķakmens uzkrāšanos un novērš baltos nosēdumus uz glāzēm, kā arī ūdens traipus uz traukiem līdz pat 21° dH līmenim (cietības grādiem).

Taču, ja ūdens ir cietāks vai lietojat mazgājamo līdzekli bez sāls, jums tas būs jāpievieno papildus. Lai gan pēc ķīmiskā sastāva šis sāls, tāpat kā galda sāls, ir nātrija hlorīds, parasto galda sāli nedrīkst lietot trauku mazgājamajā mašīnā, jo tā smalkie graudiņi var sabojāt mašīnu. Sāls trauku mazgājamajām mašīnām mīkstina ūdeni, piesaistot smalkās magnija un kalcija daļiņas un novēršot to nosēšanos uz traukiem, glāzēm vai trauku mazgājamās mašīnas daļām. Tas ir pieejams lielā iepakojumā un tiek iebērts šim nolūkam paredzētā nodalījumā, kas atrodas uz trauku mazgājamās mašīnas metāla pamatnes zem apakšējā nodalījuma. Atskrūvējot vāciņu, var likties, ka nodalījums ir ļoti mazs, taču turpiniet bērt, un būsiet pārsteigts, cik daudz sāls tajā ietilpst. Neuztraucieties, ja nodalījumā nokļūst ūdens. Lai pildītu savu darbu, sālim ir jāsajaucas ar ūdeni un jāizšķīst tajā. Tālāk redzamajā video skatieties, kā tās darbojas.

Kā likvidēt kaļķakmeni ar atkaļķotāju

Tagad, kad zināt, kā atbrīvot trauku mazgājamo mašīnu no kaļķakmens, cerams, jums vairs nevajadzēs risināt cieta ūdens radītās problēmas. Ja vien, protams, jūsu skapis nav pilns ar glāzēm, uz kurām ir šie nepatīkamie baltie nosēdumi, un trauki ar ūdens traipiem. Labā ziņa ir tā, ka pēc nākamās mazgāšanas reizes, izmantojot jaunās multifunkcionālās tabletes/želeju trauku mazgājamajām mašīnām vai pievienojot mašīnā sāli, tie atkal būs mirdzoši tīri. Sliktā ziņa – kaļķakmens, kas sakrājies jūsu mašīnā, nav tik vienkārši likvidējams. Ja ievērojat biezus un cietus kaļķakmens slāņus mašīnā, lietojiet Somat intensīvo mašīnas tīrītāju, lai tos likvidētu un novērstu bojājumu ierīcei. Ir ieteicams šo intensīvo tīrīšanas ciklu aktivizēt reizi mēnesī, lai nodrošinātu, ka ūdens nerada nekādus bojājumus jūsu trauku mazgājamajai mašīnai.

Vairāk šajā kategorijā

 • Kā ievietot traukus mašīnā, lai nodrošinātu labāko rezultātu
 • Kā strādā trauku mazgājamā mašīna, un kas notiek tās iekšpusē? Pateicoties sporta kamerām, tagad varam to uzzināt.
 • Kā atbrīvoties no nelāgiem aromātiem trauku mazgājamajā mašīnā
 • Jauna sieviete sēž atvērtas trauku mazgājamās mašīnas priekšā un pārbauda, cik tīra ir glāze.
  Nepieciešams skalošanas līdzeklis
 • Jauna sieviete izņem traukus no trauku mazgājamās mašīnas.
  Trauku mazgājamā mašīna nemazgā tīri

#ENJOYTOGETHER

 • Atrodiet nevainojamu recepti un ieprieciniet savus mīļos nākamajā kopāsanākšanā.

 • Daudzi no nozīmīgākajiem dzīves brīžiem ir saistīti ar kopīgu maltītes gatavošanu vai baudīšanu, tas ir veids, kā esam kopā. Interesantus faktus un idejas lasiet mūsu iedvesmojošajos rakstos.

 • Kurš teica, ka trauku mazgāšanai jābūt garlaicīgai? Mūsu triki un rotaļas garantēs jautrību! (Un mūsu spēcīgie produkti trauku mazgāšanu padarīs īpaši vieglu!)