Pareizais trauku novietošanas veids trauku mazgājamajā mašīnā ir biežs sarunu temats, dzīvojot kopā ar vairākiem cilvēkiem. Ikvienam ir savs iecienītais variants un viedoklis, kā nedrīkst darīt. Patiesībā pastāv konkrēts veids, kā pareizi salikt traukus trauku mazgājamajā mašīnā, un daži pamatnoteikumi nav apstrīdami. Turpiniet lasīt, lai iepazītos ar mūsu sniegtajiem ieteikumiem trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanai un skatītu jautru Somat video par šo tēmu.
Pareiza trauku mazgājamās mašīnas piepildīšana ir viena no svarīgākajām darbībām, ko varat veikt, lai nodrošinātu, ka pēc mazgāšanas trauki ir tīri un mašīna darbojas maksimāli efektīvi un ekonomiski.
- Trauku ievietošana pareizajā trauku mazgājamās mašīnas daļā nodrošina, ka tie saņems ideālo karstuma un ūdens daudzumu.
- Labi piepildīta trauku mazgājamā mašīna var ietaupīt gan elektroenerģiju, gan ūdeni.
- Vienojoties par sistēmu, kad ievietojat traukus un izņemat tos no trauku mazgājamās mašīnas, varat ietaupīt laiku sev un citiem mājsaimniecībā dzīvojošajiem.
Šajā Somat Dishwasher Diaries sērijā trauku mazgājamā mašīna Dišijs izskaidro pamatus, apgalvojot: “Ja pareizi saliksiet traukus vietās, tie taps tīri un spodri manās iekšās!” Viņa padoms ir vienkāršs, bet nopietns:
- Lielie trauki apakšā
- Glāzes augšā
- Galda piederumu grozs labajā pusē (netīrā daļa uz augšu)
- Pārliecinieties, ka izsmidzinātājs var kustēties
Tagad aplūkosim sīkāk, kā pareizi piepildīt trauku mazgājamo mašīnu...
Katrs trauku mazgājamās mašīnas modelis ir citāds, tādēļ skatiet tā rokasgrāmatu vai ražotāja tīmekļa vietni, lai iegūtu labākos ieteikumus trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanai. Tomēr ir daži pamatprincipi, kas derīgi jebkurai trauku mazgājamajai mašīnai.
- Pirms ievietošanas trauku mazgājamajā mašīnā notīriet no traukiem ēdienu paliekas, bet nenoskalojiet tos.
- Lielākie priekšmeti jānovieto apakšējā plauktā. Parasti tie arī ir visizturīgākie un netīrākie trauki, kā katli un pannas.
- Mazāki un trauslāki priekšmeti, tostarp glāzes un krūzes, jānovieto augšējā plauktā.
- Galda piederumi jāievieto tiem paredzētajā plauktā vai grozā ar netīro daļu uz augšu.
- Maksimāli piepildiet trauku mazgājamo mašīnu, taču nepārpildiet to.
- Pārliecinieties, ka rotējošo izsmidzinātāju kustības nav bloķētas.
- Nenovietojiet garus priekšmetus apakšējā plaukta priekšējā daļā, jo tie var nosprostot ziepju atvilktni un novērst trauku mazgājamā līdzekļa padevi.
Tās bija pamata lietas, taču mēs gribam jums sniegt vēl dažus ieteikumus par trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanu, kas var nebūt iekļauti ražotāja norādījumos.
- Katru plauktu sāciet piepildīt no aizmugures. Tādējādi redzēsiet, cik pilna ir trauku mazgājamā mašīna.
- Izņemiet traukus, sākot no apakšas, lai novērstu ūdens nopilēšanu.
- Plastmasas traukus ievietojiet augšējā plauktā, kur karstums nav tik intensīvs kā trauku mazgājamās mašīnas apakšējā daļā.
- Novērsiet galda piederumu sakļaušanos, respektīvi, ciešu saskari citam ar citu grozā.
- Pārliecinieties, ka ikviens mājsaimniecībā zina par asu nažu ievietošanu, ja to asmens ir vērsts uz augšu.
- Uzmanīgi pakratiet augšējo plauktu, lai trauki ieslīdētu savās vietās un novērstu stikla priekšmetu saplīšanu.
Ir daži priekšmeti, kuri nekad netiek minēti trauku mazgājamo mašīnu rokasgrāmatās. Mēs esam apkopojuši dažus atjautīgus trauku mazgājamās mašīnas piepildīšanas padomus, kas jums var noderēt.
- Lielus un plakanus virtuves dēlīšus, kā arī paplātes izkārtojiet gar trauku mazgājamās mašīnas malu, kas parasti ir tukša.
- Stikla un plastmasas priekšmetus augšējā plauktā izkārtojiet pamīšus, lai novērstu bojājumus, kas rodas, stiklam saskaroties ar stiklu.
- Noskaidrojiet, vai mašīnas augšējā plaukta augstumu ir iespējams regulēt, lai nepieciešamības gadījumā varētu ievietot lielākus priekšmetus.